Co trzeci najemca Nowego Nikiszowca objęty dopłatami do czynszu!

patio osiedla dopłaty do czynszu Nowy Nikiszowiec Katowice PFR Nieruchomości

Wnioskuj i ty!

Blisko 700 złotych wynosi najwyższa miesięczna dopłata do czynszu najmu na Nowym Nikiszowcu. Katowickie osiedle to kolejna inwestycja spółki PFR Nieruchomości, której najemcy mogą korzystać z wsparcia w ramach programu „Mieszkanie na Start”; dopłaty otrzymuje już niemal sto rodzin na tym osiedlu.

Katowicki Nowy Nikiszowiec to 513 mieszkań, które powstały w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego realizowanej przez PFR Nieruchomości S.A. Nabór najemców został uruchomiony w styczniu bieżącego roku i przebiegał dwuetapowo. Pierwszą część – czyli zbieranie wniosków od osób zainteresowanych najmem i nadanie im tzw. punktów społecznych – przeprowadził katowicki samorząd. Następnie wnioskujący, którzy złożyli kompletne dokumenty zostali poddani weryfikacji finansowej. Konieczne było wykazanie dochodów pozwalających na rzetelne i terminowe regulowanie opłat związanych z najmem mieszkania oraz brak przeterminowanych zobowiązań w BIG InfoMonitorze. Po przeprowadzeniu niezbędnych procedur, wraz z początkiem sierpnia rozpoczęto proces zawierania umów najmu.

 

Dopłaty do czy

Dzięki ścisłej współpracy z katowickim samorządem przy naborze najemców, osiedle zostało objęte programem dopłat do czynszu, które finansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Są one przyznawane na 15 lat najemcom, którzy spełniają kryteria finansowe.

Każda osoba, która zawrze umowę najmu w zarządzanej przez naszą spółkę inwestycji może ubiegać się o dopłaty do czynszu. Nowy Nikiszowiec jest dobrym przykładem tego jak atrakcyjna jest ta oferta. Najwyższa dopłata w Katowicach to blisko 700 złotych, najniższa to prawie 200 – wszystko zależy do sytuacji finansowej najemcy. Obecnie ze wsparcia korzystają już 94 gospodarstwa domowe, ale jestem przekonana, że ta liczba będzie wciąż rosła. W naszej pierwszej inwestycji w Białej Podlaskiej, comiesięczne dopłaty otrzymuje niemal 90 procent najemców – podkreśla Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

 

 


Biała Podlaska, Wałbrzych, Gdynia, Katowice, Świdnik i Dębica to lokalizacje inwestycji spółki  PFR Nieruchomości, których najemcy mogą ubiegać się o dopłatę w ramach programu „Mieszkanie na Start.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości powstało 1977 mieszkań. Głównie w takich miastach jak Katowice, Świdnik czy Jarocin, a kolejne pond 2,5 tysiąca jest w budowie. W naborach do mieszkań, które uruchomiła spółka  PFR Nieruchomości w 2021 roku wpłynęło do tej pory około 12 tysięcy wniosków na blisko 2 tysiące mieszkań, co oznacza średnio sześciu chętnych na jeden lokal.


Więcej informacji:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mplus.pl

www.katowice.mdr.pl